KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 12319055
nr 1231 9055
Hasse Lindroth
(f. 1938), Sverige
Etsningar, 2 st, Stockholmsmotiv, Slussen/Folkungagatan. Signerad. Motivet: 22x29 respektive 29x38 cm
Hasse Lindroth, född 1938 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 28 januari 2019
kl 18:33:09
400 kr
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
450 kr
500 kr
600 kr
900 kr
800 kr
900 kr (Budbetjänt)
1.000 kr
Hasse Lindroth
Läs mer om Hasse Lindroth